Категорија: Убавина и мода

Погледнете ја колекцијата есен 2018 на Richard Quinn, добитникот на наградата Queen Elizabeth II

Младиот британски дизајнер Richard Quinn е добитникот на наградата која го носи името на...

Младиот и талентиран дизајнер Richard Quinn ја доби наградата Queen Elizabeth II Award, и тоа лично од Кралицата

Richard Quinn е добитникот на првата наградата која го носи името на Кралицата, Queen Elizabeth II Award, а...

Прво појавување на Кралицата Елизабета на модната недела во Лондон, а до неа седеше кралицата на модниот свет Ана Винтур

Кралицата за прв пат во историјата се појави на модната недела во Лондон, а честа да седат до...

Оскаровката Џенифер Лоренс заблеска со кадрава коса и провокативна тоалета на премиера во Лондон

Откако се појави на доделувањето на BAFTA наградите во неделата во Лондон во класична,...

Направете шампон од сода бикарбона за брзо растење на косата

Содата наоѓа разновидни намени во домаќинството, нуди безброј лековити својства и се...

Дечиња со посебни потреби промовираа детска линија на облека

Модниот бренд “River Island“ е навистина за пофалба. Тој се карактеризира со тоа што во своите...

Водечкиот Инстаграм тренд е вистинско решение за сите оние кои сакаат да направат промена на косата

Кога сакаме да направиме некаква промена, прво нешто што ни доаѓа на памет е да направиме...

3 генијални парчиња облека кои визуелно ги смалуваат колковите

Многу жени се чувствуваат несигурно поради своите колкови и се обидуваат да ги прикријат со...

Модно изненадување: За овие хеланки мислевме дека никогаш нема да се вратат во мода

Во својот плакар задолжително треба да имаме фармерки, црни тесни кожни панталони, но,...

Прекрасни комбинации со црвени чизми

Популарноста на црвените чизми од година во година расте. Доколку ви здосади да ги носите...

Овие потпетици ќе ја одбележат пролетта

Кажете им збогум на црвените потпетици. Оваа пролет, во игра се силните нијанси, зелената,...

Холивудските убавици блеснаа во црно на првиот протест на „Time’s Up“ во Британија на BAFTA наградите

Анџелина Џоли, Маргот Роби и Џенифер Лоренс блеснаа во црно со класичен Холивудски гламур на...

Oвие бои на чевли ќе бидат пролетен тренд

Во претстојните месеци, во мода ќе се врати трендот кој најголемата слава ја доживеа во...

Овие романтични и нежни блузи ќе доминираат за време на пролетта

Иако се уште трае сезоната на носење на џемпери, сепак на многу од девојките сигурно им е...

Ова е најпопуларното здолниште за оваа пролет

Секоја сезона постои по едно парче облека која ќе го одбележи плакарот и се се врти околу...

Ники Хилтон ги отвори вратите од својот дом

Американскиот модел и наследничката на империјата Хитон, Ники Хилтон, ги отвори вратите од...

Ова е најпопуларната венчаница во светот

Венчаницата е еден од најбитните модни детали на свадбата. Да се биде најубава невеста во...

Со овој трик веднаш ќе ја исчистите дамката од пудра од вашата блуза

За време на шминкањето на многу девојки им се има случено да им капне од пудрата или пак да ја...

Блејк Лајвли во модна комбинација инспирирана од Денот на вљубените

На сите ни е познато дека холивудската актерка Блејк Лајвли е верна обожавателка на “Michael...

16 годишната ќерка на Синди Крафорд зачекори на модната недела во Њујорк

Гордите родители Синди Крафорд и Ранде Гербер во првите редови ја подржуваа својата ќерка,...