Категорија: Нега на лице и Шминка

Тајните на безвременската убавина на Џеки Кенеди

И покрај тоа што веќе 50 години како ја нема во Белата куќа, Џеки Кенеди и ден-денес остана...

Мини мејкап туторијал од Бела Хадид

Популарниот Ит-модел Бела Хадид како заштитно лице на козметичката линија на брендот Christian...

Тајни за убавина од вашата кујна

  Киви против брчки Ако сакате да имате еластична кожа без брчки, маската од киви е...

Корисни примени на бебешката пудра

Мултифункционалноста на некои производи навистина ги олеснуваат ритуалните за убавина...

Витаминска маска од портокал и млеко за чиста кожа и блескав тен

Витаминот Ц е најважен фактор за блескавата и здрава кожа поради тоа што содржи овошни...

Познатиот модел во колоритен makeup едиторијал

Познатиот high fashion модел – Коко Роша позираше за списанието Fashion Magazine претставувајќи ги...

Зошто да користите ББ крема наместо пудра?

ББ кремите – или по конкретно кажано, пигментирани креми кои го изедначуваат тенот, ги...

Пролетен романтичен makeup туторијал од блогерката Алана Дејвисон

Познатата канандска бјути блогерка – Алана Дејвисон ви споделува нов свеж пролетен...

Правилно нанесување на ајлајнерот според обликот на очите

Кога ќе успеете да го пронајдете најдобриот начин за нанесување ајлајнер, тогаш сте го...

Лили Роуз Деп во разиграна кампања за новите Chanel сјаеви

Chanel ни донесува нова beauty кампања заедно со нивната нова муза – Лили Роуз Деп. 17 годишната...

Најубавите мејкап изгледи за оваа пролет

Изминатиот месец ги одбележа ревиите на луксузните модни куќи во модните престолнини –...

6 најчести грешки кои ги правите со маскарата

Иако најповеќе ја користиме од сите make up производи, со неа најмногу грешиме. Дури и оние кои...

Маслото од јојоба подмладува и ги отстранува брчките

По се изгледа дека не постојат само трендови кои се однесуваат на шминката, модата и...

Бизарен тренд за убавина: Бричење на целото лице

Третманот dermaplaning познат под називот sori, одамна е познат и признат во Јапонија, светската beauty...

Потребна ви е само една состојка за неверојатно блескава кожа и коса

Во што се крие тајната за беспрекорна коса и кожа? Можеби имате слушнато за ова и порано, но...

Како правилно да ги оформите вашите веѓи

Тимот на Harper’s Bazaar креира видео туторијал за тоа како правилно да ги оформите вашите веѓи....

Тајните за убавина од стариот Холивуд

Од дваесеттите години на минатиот век, кога започна Златното доба на Холивуд помина еден цел...

Курс за совршени ‘зачадени очи’ со Кендал Џенер

Популарниот Ит-модел и ријалити ѕвезда, Кендал Џенер како заштитно лице на луксузниот бренд...

Најубавите изгледи од Оскари 2017

Покрај раскошните тоалети, на ред следуваат и најубавите beauty изгледи од црвениот тепих на...

Совет за мајките: Како да се нашминкате за пет минути

Да се биде мајка значи да се нема доволно време за себе. Но, не грижете се, со нашите совети ќе...