Категорија: Нега на лице и Шминка

Видео: Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто…

Домашен метод за остранување влакна од горната усна и веѓите. Ви треба само едно нешто!    

Видео: Кога мажите ја бираат шминката!

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало кога вашите мажи би ве нашминкале!? Секако не...

Видео: Зошто оваа девојка стави шминка само на половина лице!?

  Ники е активна корисничка на YouTube, која на нејзиниот канал често прикачува мејк-ап...

До помлада кожа со 4 домашни рецепти од јагоди

Периодов јаготките ги има во изобилство, затоа искористете ги и пробајте ги следните 5...

Ефикасно и ЗАСЕКОГАШ отстренете ги влакната од лицето

Многу жени имаат проблеми со влакна на лицето, без разлика дали станува збор за надусници,...

Трикови за совршена шминка за девојки кои носат диоптерски очила

Носењето очила бара посебен начин на шминкање, особено доколку носите масивни рамки кои...

Видео: Научете да го работите фотошоп и вие ќе бидете најубави!

Ретуширање на една фотографија од насловна,  е повеќе од – 6 часа. Но, Елизабет сето тоа го...

Како да направите вашиот нос да изгледа помал?

Не мора да одите на пластична операција за да направите вашиот нос да изгледа помал. Некогaш...

НОВ ХИТ: ЈАПОНСКИ ВЕЃИ

Иако се чини лесно секојдневното цртање на веѓи сепак знае да биде напорно и досадно. Новата...

ИЗГЛЕДАЈТЕ СОВРШЕНО: Совети и трикови од Адријана Лима

Добро познато дека Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Дури и со минимум...

Чоколадo за лице

Омилените десерти можат да ви го исчистат тенот! Прочитајте. Чоколадото е одличен извор на...

Видео: Погледнете ја женската шминка од праисторијата па сѐ до денес

Жените се шминкале отсекогаш, а тоа одлично ни го претставува Базфид преку новото видео каде...

Долче&Габана конечно со мат-кармин

Станува збор за новата сензуална кампања за линијата кармини Dolce Matte. Инаку, ова е првиот...

Жени, запаметете ги овие 12 канцерогени супстанции и никогаш не купувајте козметика која ги содржи!

Современиот човек користи козметика секојдневно. Различни на средства за миење,...

Бојата на очите го открива карактерот на личноста

Најновите истражувања покажуваат дека карактерот на една личност може да се одреди според...

Уметност на очи: Една поинаква шминка…

Тал Пелег е толку креативна што на очите, кои се нејзиното платно, креира фантастични...

ВИДЕО: Ова мало девојче ќе ви покаже како треба да се шминкате!

Post by Mavi Kocaeli.

ВИДЕО: КАКО ДА ЈА ЗГОЛЕМИТЕ СВОЈАТА УСТА СО ПОМОШ НА ЧАША ЗА САМО 5 МИНУТИ?

Како до поубава и попривлечна уста, за само неколку минути, и тоа со помош на чаша? Погледнете...

ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА ГИ ФРЛАТЕ СТАРИТЕ КЕСИЧКИ ЧАЈ?

За многу луѓе, кесичките од чај се користат само еднаш. Една кесичка = една шолја чај, а потоа...

Дали сте зависни од шминкање?

  Шминката нам толку многу ни користи и не прави да изгледаме поубави, дури и неретко...