Категорија: Нега на лице и Шминка

#ПразнициСеБлижат: Видео водичи за блескава празнична шминка!

Празниците ни се се поблиску и сигурно веќе имате план како ќе ги поминете. Доколку сте...

Како да ги нашминкате очите за најлудата ноќ

Колку повеќе се ближи нова година, толку повеќе расте нашиот интерес да пронајдеме некој trendy...

Совет од Миранда Кер за чиста и блескава кожа кој нема да ве чини ниту денар !!

Славната манекенка е позната по блескава и сјајна кожа и која, а еве како таа се негува....

Дали е неопходна и дневна и ноќна крема за лице ? Кои се нивните разлики ?

Во светот на огромен број на призводи кои се повеќенаменски, се поставува прашањето : Зошто и...

#ПразнициСеБлижат: Инспирација за празнична шминка!

НЕЖНА Совршена подлога, нежно исцртани очи и розев кармин, согласно тенот. ОКЕАНСКИ ОЧИ...

Мејкап трикови за изморени очи

Коректорот не е единствен начин да направите очите да ви изгледаат одморено и свежо, туку...

Eucerin Volume – Filler: Помага да се врати волуменот на лицето, ги дефинира контурите и формата на лицето и видно ги намалува брчките!

Жените кои посетуваат дерматолози за третмани против стареењето на кожата, често го...

ТУТОРИЈАЛ: Идеална шминка за деловната жена

Софистицирана и неутрална, оваа шминка е идеална за на работа или за на интервју за работа....

Погледнете како за 3 дена близначките успеале да се ослободат од акните

Близначките кои направија успешна кариера на YouTube, откриле како ги излечиле болните и...

ТУТОРИЈАЛ: Како да се нашминкате ако носите очила?

Девојките и жените кои носат диоптриски очила понекогаш имаат проблеми со наоѓањето на...

Нова техника: Како совршено и професионано да нацртате мачкини очи?

Класичните мачкини очи никогаш нема да излезат од мода, веројатно затоа што нема боја или...

Видео: Како да ги зголемете усните само со помош на шминка

Во последните неколку години наназад исполнетите усни се вистински тренд. Не е исклучок...

ТАА СТАВИЛА КАФЕ ПОД ОЧИТЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧИЛО ПОТОА!

Дали се сеќавате кога последен пат сте се разбудиле свежи и наспани, без оние ужасни темни...

ТУТОРИЈАЛ: Како да ги средите веѓите во домашни услови

Средените веѓи го дефинираат изгледот на целото лице.  Ако правилно го средите обликот на...

Мачкањето на лицето со сперма е тајната на блескавиот тен

Од миење со урина до лиги од полжави, женските режими за убавина и нега често се бизарни. Уште...

Ново од Eucerin: HYALURON-FILLER CC дневен крем со тројно подмладувачко дејство

Ги изедначува несовршеностите на кожата и дава свеж и изедначен изглед , исполнувајќи ги...

Што му прават на вашето лице шеќерот, виното, млекото и глутенот?

Кожата е огледало на здравјето и одраз на начинот на исхрана. Нездравата храна и...

Есенски трендови во шминкањето

Со завршувањето на летната сезона доаѓаат и нови промени во трендовите кај шминката, а тоа...

Другата во неа

Веројатно, најинвентивниот трик со шминка што постои. Неспорно е дека девојкава е многу...

Измијте го лицето со газирана вода, резултатите се зачудувачки

Овој едноставен потег има голем благодат за вашиот здрав изглед, а најчесто го користат...