Категорија: Нега на лице и Шминка

Едноставна депилација на надусници и веѓи со помош на конец

Ова е можеби еден од најкорисните туторијали за секоја девојка. Научете како да ги...

Пред и потоа: Најголемите трикови со шминка

Шминката е чудесна работа што може да направи да изгледаме тотално поинаку, а сликите подолу...

Како да го препознаете својот тип на кожа?!

За најдобра нега на вашето лице, потребно е да знаете каков тип на кожа имате. Кога го...

Замаскирајте ја поспаноста со неколку мејкап трикови

Алармот наутро ѕвони, а вие сте легнале прилично доцна? Желни сте за уште сон, а тоа се гледа и...

Природен тоник за мрсна кожа

Наместо „ветувачките“ креми и третмани, кои треба да се справат со маснотиите на лицето,...

Едноставен трик за убави и густи трепки

Ретко која девојка може да се пофали со природно убави и густи трепки, а поголемиот дел од...

Сенки за очи кои мора да ги има секоја жена

Безразлика дали сакате да креирате задимена шминка за вечерното излегување или само да ги...

Извонредна маска со Аспирин за лекување на акни

Маската од Аспирин  не е нешто ново, но многу луѓе не се свесни за оваа неверојатна маска и...

14 трикови со шминка кои секоја жена мора да ги знае

Со применувањето на овие лесни и практични трикови, сите околу вас ќе се прашуваат што сте...

11 начини како да го употребите неверојатното кокосово масло

Сакате еден производ кои ќе може да го користите за се? За косата, кожата, ноктите? Тоа е...

Тајната за совршена шминка

Многу лесно може да дојдете до совршената шминка која ја имаат ѕвездите, доколку малку...

Мал трик за убаво исцртани очи

Имате потешкотии со ицртувањето на очите со туш? Повторувањето е мајка на знаењето, но има...

Сините очи се најнов мејкап тренд за пролет/лето 2014

Сината сенка за очи секогаш се поврзува со трендовите од 80тите години, млади тинејџерки кои...

Моден тренд: Портокалови усни?

Ви се допаѓа оваа идеја, портокаловиот кармин да биде вашиот избор за оваа пролет/лето...

Правилно чистење на лицето

Миењето на лицето е сосема нормална и секојдневна активност, мислиме дека ја правиме на...

Вистинската сенка за вашите очи

Во суштина убава шминка е онаа која ги корегира недостатоците и ги истакнува убавите црти на...

Мицеларна вода-најздравиот препарат за чистење шминка што може да се купи

Мицеларната вода не е некоја интернет приказна, туку во позадина се крие интересен научен...

Водич за најдобар избор на четка за декоративна козметика

Речиси и да не постои жена која не употребува било каков козметички производ, а вистинските...