Категорија: Нега на лице и Шминка

Совет од Миранда Кер за чиста и блескава кожа кој нема да ве чини ниту денар !!

Славната манекенка е позната по блескава и сјајна кожа и која, а еве како таа се негува....

Дали е неопходна и дневна и ноќна крема за лице ? Кои се нивните разлики ?

Во светот на огромен број на призводи кои се повеќенаменски, се поставува прашањето : Зошто и...

#ПразнициСеБлижат: Инспирација за празнична шминка!

НЕЖНА Совршена подлога, нежно исцртани очи и розев кармин, согласно тенот. ОКЕАНСКИ ОЧИ...

Мејкап трикови за изморени очи

Коректорот не е единствен начин да направите очите да ви изгледаат одморено и свежо, туку...

Eucerin Volume – Filler: Помага да се врати волуменот на лицето, ги дефинира контурите и формата на лицето и видно ги намалува брчките!

Жените кои посетуваат дерматолози за третмани против стареењето на кожата, често го...

ТУТОРИЈАЛ: Идеална шминка за деловната жена

Софистицирана и неутрална, оваа шминка е идеална за на работа или за на интервју за работа....

Погледнете како за 3 дена близначките успеале да се ослободат од акните

Близначките кои направија успешна кариера на YouTube, откриле како ги излечиле болните и...

ТУТОРИЈАЛ: Како да се нашминкате ако носите очила?

Девојките и жените кои носат диоптриски очила понекогаш имаат проблеми со наоѓањето на...

Нова техника: Како совршено и професионано да нацртате мачкини очи?

Класичните мачкини очи никогаш нема да излезат од мода, веројатно затоа што нема боја или...

Видео: Како да ги зголемете усните само со помош на шминка

Во последните неколку години наназад исполнетите усни се вистински тренд. Не е исклучок...

ТАА СТАВИЛА КАФЕ ПОД ОЧИТЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧИЛО ПОТОА!

Дали се сеќавате кога последен пат сте се разбудиле свежи и наспани, без оние ужасни темни...

ТУТОРИЈАЛ: Како да ги средите веѓите во домашни услови

Средените веѓи го дефинираат изгледот на целото лице.  Ако правилно го средите обликот на...

Мачкањето на лицето со сперма е тајната на блескавиот тен

Од миење со урина до лиги од полжави, женските режими за убавина и нега често се бизарни. Уште...

Ново од Eucerin: HYALURON-FILLER CC дневен крем со тројно подмладувачко дејство

Ги изедначува несовршеностите на кожата и дава свеж и изедначен изглед , исполнувајќи ги...

Што му прават на вашето лице шеќерот, виното, млекото и глутенот?

Кожата е огледало на здравјето и одраз на начинот на исхрана. Нездравата храна и...

Есенски трендови во шминкањето

Со завршувањето на летната сезона доаѓаат и нови промени во трендовите кај шминката, а тоа...

Другата во неа

Веројатно, најинвентивниот трик со шминка што постои. Неспорно е дека девојкава е многу...

Измијте го лицето со газирана вода, резултатите се зачудувачки

Овој едноставен потег има голем благодат за вашиот здрав изглед, а најчесто го користат...

Подмладете се: Пиво и лимон за природен фејслифтинг

На вашата кожа ѝ е потребна посебна нега за да изгледа младолико и свежо. Сепак, многумина...

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите што добила, ќе го направите истото!

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување,...