Категорија: Нега на лице и Шминка

Makeup туторијал за изгледот на Џиџи Хадид

Изгледот на популарниот модел на доделувањето на VMA наградите сеуште е еден од најбараните и...

Изгледајте уште поубаво со овие 10 трикови во шминкањето (ВИДЕО)

Ова се 10 работи кои секоја девојка треба да ги знае, со цел да има беспрекорен мејкап изглед. ...

Најдобрите beauty изгледи од отворањето на Канскиот филмски фестивал 2017

Ви ги претставуваме најдобрите beuaty изгледи на шминка и фризура од црвениот тепих на...

Бронзер – beauty производ кој го обожаваме

Задржете (или постигнете) исончан тен во еден потег Употребата на бронзерот е дефинитивно...

11 тренд нијанси на кармини за оваа сезона

Сончевите денови ни пристигна, а светлите и живите бои се се повеќе присутни во модниот...

9 грешки кои прават да изгледате постаро (ВИДЕО)

Сите со помош на шминката сакаме да изгледаме поубаво и поретставително, но некогаш знаеме...

Класичен ретро холивудски makeup туторијал

Популарната турска блогерка Дујгу Озаслан создаде впечатлив и женствен makeup туторијал кој...

5 примени на циметот во нега на кожата и разубавување

Циметот содржи антибактериски и антигабични својства, како и природно зрнеста форма која...

3 брзи трикови за отстранување на подочниците

Нема ништо полошо од рано будење на утро и тоа со огромни темни кругови под очите. На пазарот...

Хит тренд на шминкање инспириран од залезот на сонцето

Овој необичен тренд на шминкање инспириран од залезот на сонцето е новиот хит кој дамите го...

Идеален makeup изглед за идните невести

Популарната визажистка Шарлот Тилбери добро ги знае соништата на идните невести, па за таа...

Најдобрите beauty изгледи од Мет Галата 2017

Најголемата модна парада во годината, Мет Галата секогаш е место каде можат да се видат нај...

Како да направите домашен тоник за лице

Тоникот за лице е одличен производ кој ја освежува и смирува кожата после вадењето на...

Како Гвинет Палтроу ја одржува кожата сјајна и на 44 години?

Гвинет Палтроу е една од оние жени што совршено ја одржува својата природна убавина, како...

Трикови за природно густи веѓи

Ништо на лицето не може да го промени изгледот колку што тоа го можат веѓите. Меѓутоа,...

Бела глина: Еликсирот на младоста

Една од древните благодети за убава здрава кожа која била користена уште во минатото е...

Дали белото вино е лошо за вашата кожа?

Сигурно веќе ви е добро познато дека алкохолот влијае врз вашата кожа, а исфрлањето на...

Бела Хадид ја открива нејзината тајна за совршен природен изглед (ВИДЕО)

Една од најпознатите модели на денешницата е Бела Хадид, која како што објаснува има брзо...

3 нешта кои морате да ги правите пред спиење

Секако понекогаш уморот умее да ве надвладее па помислувате дека и не е толку важно да се...

Кои козметички производи се идеални за вашата годишна доба

Кога на некоја крема ќе прочитате дека е наменета за одредена годишна возраст сигурно...