Категорија: Нега на лице и Шминка

Оваа е бојата која оваа пролет ќе доминира во шминкањето

Виолетовата ќе биде бојата на ова пролет.  Вообичаено ја нанесуваат на очните капаци, но...

Рецепт за балсам кој ги зголемува усните: За неколку секунди до полни усни

Знаевте ли дека пиперките и фефероните содржат висок процент антиоксиданси, витамини и...

Рецепт: Направете ја оваа домашна крема и кажете и збогум на сувата кожа

Ладниот ветер и ниските температури во текот на претходните месеци оставаат трага на нашата...

Ова е најпопуларното руменило според Пинтерест

Прекрасно, пигментирано и не премногу скапо – не е ни чудо што ова руменило е тотален хит! ?...

Оваа маска од две состојки ќе ви го заштити лицето од минусните температури

Студеното време деновиве бара дополнително да си ја заштитите кожата. Кога станува збор за...

Заспивате со шминка на лицето? Погледнете на какви инфекции се изложувате

Акни, брчки, паѓање на трепки и алергии се само дел од последиците на оваа штетна навика....

Овие грешки во шминкањето не треба да ги правите никогаш

Најпознатите шминкери на ѕвездите откриваат кои се најголемите грешки кои ги прават...

Имате масна кожа? Еве што треба да направите за да се ослободите од маснотијата

Смачено ви е од сјајното лице на фотографиите, или пак од размачканата шминка на крајот од...

Зеленооките да избегнуваат сребрена шминка, а оние со темни очи може да експериментираат

Ова се трикови кои ќе ви помогнат да дознаете како преку шминка образите да ви изгледаат...

Овие трикови ги препорачуваат дерматолозите за здрава и сјајна кожа

Нанесете кокосово масло пред туширањето и заменете го лосионот со креми за тело, бидејќи се...

25 фотографии од актерки со и без шминка, испраќаат порака дека совршенство не постои

Секогаш се под будното око на јавноста, но не секогаш изгледаат совршено. Познатите дами...

Ова е најпопуларната маскара на Пинтерест во 2017 година

Наоѓањето на совршена маскара може да биде навистина тешко, но тоа што е најпопуларно на...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

5 бои на кармини кои ќе доминираат во 2018

Бојата, како текстура на карминот и не е најважна во одредувањето на трендот, туку техниката...

Светки – непогрешлив празничен мејкап

Новогодишните забави се единствениот период кога светките и тоа во поголема мера се...

Makeup изгледи со ЦРВЕНИ УСНИ идеални за новогодишната ноќ

Освен што се ненадминливо сензуални во секој поглед, црвените усни навистина се одличен...

Лоши навики во негата на кожата кои морате да ги промените

Начинот на кој се грижиме за нашата кожа се гледа во тоа како таа изгледа, затоа многу е важно...

Како да постигнете долги и густи ТРЕПКИ

Сон на секоја дама се долгите волуменозни и густи трепки. Секако тоа се постигнува со...

Хит тренд: Сенка за очи со боја на ЛАВАНДА

Еден од најпопуларните трендови кои познатите дами го прославија оваа сезона е сенката за...

Топ ПРАЗНИЧНИ MAKEUP изгледи

Какви и да се вашите планови за празниците, ве советуваме да ги поминете со одличен makeup. Овој...