Категорија: Шопинг

Најубаво и најпрактично модно парче за жените кои не сакаат фустани

Во летната сезона многу дами се радуваат бидејќи имаат можност да ги носат своите фустани....

Трик со кој за 2 секунди ќе откриете дали чевлите се удобни!

Купувањето на потпетици може да биде ризично, бидејќи во тој краток период додека ги...

20 розови патики кои ќе ви го разубават стајлингот оваа пролет

Трендoт millenial pink боја е број еден веќе со месеци, и ако веќе ви здосадија бели патики тогаш...

Како да ја освежите гардеробата без да потрошите пари?

Доаѓањето на пролетниот период на многумина од нас значи промена на она што го носиме…...

Како да изгледате скапо, а да не потрошите цело богатство?!

Скапоцениот изглед е дефинитивно оној кој најдобро поминува и изгледа. Но, ова не мора да...

Најпопуларните фармерки за оваа сезона!

Меѓу различните модели, сепак, овие фармерки се број еден. Сите веќе знаат дека skinny...

Зошто оваа јакна од Зара се распородаде за секунда?

Biker јакна, од брендот Zarа. Овие две информации се доволни да сугерираат зошто сите девојки се...

3 генијални парчиња облека кои визуелно ги смалуваат колковите

Многу жени се чувствуваат несигурно поради своите колкови и се обидуваат да ги прикријат со...

7 грешки кои ве прават да изгледате постари од својата возраст

Колку се чевлите поудобни, толку ќе изгледате постаро. Истиот ефект се добива и со лошиот...

Што е неопходно за првите 40 дена од животот на новороденчето?

Раѓањето на нов живот, доаѓањето на свет на совршено мало суштество е причината за...

Предлог модни додатоци за секоја невеста

Го најдовте совршениот фустан за вашата свадба од соништата? Во потрага сте по уникатно...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

Пролетно чистење на вашето beuaty катче

Време е за пролетно чистење на вашата козметика! Добро знаете дека одвреме на време треба да...

На што да внимавате кога купувате нова ташна

Ја носиме секој ден, по цел ден и поради тоа таа мора да биде подеднакво применлива во...

7 Начини како да препознаете „фејк“ парфем?

Многумина од купувачите мислат дека сите парфеми во продавниците се автентични, но не се...

Шопинг избор на месецот

Свесни сме дека трендовите знаат да не излудат кога е во прашање личниот стил, па за оние...

ФОТО: Кога ќе си го порачате фустанот од соништата на интернет, а ќе добиете евтина кинеска копија

Во обид да изгледаат што подобро на свадбите и свечените прослави, многу жени одлучуваат да...

Како да ја препознаете органската козметика ?

Никогаш не се разговарало повеќе, од сега, за штетата од состојките кои се наоѓаат во...

Ако купите нешто од Алиекспрес, слободно кажете дека е од Италија

Италија е новата Кина, барем според Русите!  

Му рипна цената на плавиот (читај бел) фустан

  49.99 или 4.99? Плав или бел?