Категорија: Шопинг

Како да изгледате скапо, а да не потрошите цело богатство?!

Скапоцениот изглед е дефинитивно оној кој најдобро поминува и изгледа. Но, ова не мора да...

Најпопуларните фармерки за оваа сезона!

Меѓу различните модели, сепак, овие фармерки се број еден. Сите веќе знаат дека skinny...

Зошто оваа јакна од Зара се распородаде за секунда?

Biker јакна, од брендот Zarа. Овие две информации се доволни да сугерираат зошто сите девојки се...

3 генијални парчиња облека кои визуелно ги смалуваат колковите

Многу жени се чувствуваат несигурно поради своите колкови и се обидуваат да ги прикријат со...

7 грешки кои ве прават да изгледате постари од својата возраст

Колку се чевлите поудобни, толку ќе изгледате постаро. Истиот ефект се добива и со лошиот...

Што е неопходно за првите 40 дена од животот на новороденчето?

Раѓањето на нов живот, доаѓањето на свет на совршено мало суштество е причината за...

Предлог модни додатоци за секоја невеста

Го најдовте совршениот фустан за вашата свадба од соништата? Во потрага сте по уникатно...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

Пролетно чистење на вашето beuaty катче

Време е за пролетно чистење на вашата козметика! Добро знаете дека одвреме на време треба да...

На што да внимавате кога купувате нова ташна

Ја носиме секој ден, по цел ден и поради тоа таа мора да биде подеднакво применлива во...

7 Начини како да препознаете „фејк“ парфем?

Многумина од купувачите мислат дека сите парфеми во продавниците се автентични, но не се...

Шопинг избор на месецот

Свесни сме дека трендовите знаат да не излудат кога е во прашање личниот стил, па за оние...

ФОТО: Кога ќе си го порачате фустанот од соништата на интернет, а ќе добиете евтина кинеска копија

Во обид да изгледаат што подобро на свадбите и свечените прослави, многу жени одлучуваат да...

Како да ја препознаете органската козметика ?

Никогаш не се разговарало повеќе, од сега, за штетата од состојките кои се наоѓаат во...

Ако купите нешто од Алиекспрес, слободно кажете дека е од Италија

Италија е новата Кина, барем според Русите!  

Му рипна цената на плавиот (читај бел) фустан

  49.99 или 4.99? Плав или бел?

Видео: Црн петок 2014! Тепачка за градник од “Victoria’s Secret”

Светот веќе полудува, доказ за тоа е што се степале две жени поради градник од брендот...

Што да носите ако имате широки колкови: Модни парчиња кои морате да ги имате во вашиот плакар

Да имате широки колкови, значи дека имате облини на кои останатите жени им завидуваат. Но,...

Од среда повторно „Гараж сејл“ во Рамстор: „Правиме чистка, вадиме сѐ надвор“

Концептот „Гараж сејл“, кој минатата година предизвика вистинско шопинг лудило во Рамстор,...

Фустан од ластичиња по кој цел свет полуде

Додека Австралијанката го правела овој фустан од 20.000 гумени ластичиња, не ни помислила...