Категорија: Стилот на познатите

Познатиот турски пар – Бали Бег и Неџла на премиера во Истанбул

Бурак Озчивит и Фахрие Евчен кај нас познати по ликовите на Бали Бег во...

Бајковита свадба: Серена Вилијамс и Алексис Оханијан го кажаа судбоносното ‘Да!’

Серена Вилијамс и Алексис Оханијан запливаа во брачните води. Тие го кажаа судбоносното...

Бијонсе во краток фустан со длабоко деколте на свадбата на Серена Вилијамс

Бијонсе беше помеѓу гостите на свадбата на Серена Вилијамс и својот избраник Алексис...

Модата на забавата после шоуто на Victoria’s Secret 2017

Како и секоја година, после спектакуларното шоу на Victoria’s Secret следи и гламурозна забава на...

Стилот на моделите на кастингот на Victoria’s Secret во Њујорк

Кастингот за овогодинешното шоу на најпознатиот бренд за долна облека Victoria’s Secret се одржа...

Селена Гомез изненади со нова фризура на доделувањето на AMA наградите

Селена Гомез вечерва присуствуваше на доделувањето на АМА наградите во Microsoft театарот во...

Најконтроверзните стајлинзи на Меланија Трамп

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија Трамп уште од првиот ден кога...

Џенифер Лопез во провокативен мини фустан во Дубаи

Џенифер Лопез беше гостинка во Дубаи каде одржа спектакуларен концерт. Пред настанот,...

Стилски и заљубен пар: Џејсон Момоа и Лиса Бонет на холивудска премиера

Ѕвездата од серијата “Игра на Тронови” – Џејсон Момоа кој се прослави во улогата на...

Џиџи Хадид како божица во златен фустан на примањето на наградата “Жена на годината”

Џиџи Хадид се закити со наградата “Жена на годината” доделена од страна на магазинот...

Екстравагантни изгледи на доделувањето на MTV EMA музичките награди

Во неделата вечерта арената Wembley во Лондон ги собра најпознатите музички ѕвезди на едно...

Кристен Стујарт во провокативен edgy фустан на настан во Лос Анџелес

Кристен Стујарт присуствуваше на свеченоста организирана по повод Американските...

Дакота Џонсон елегантна во црвен комплет на Холивудските филмски награди

Дакота Џонсон, ѕвездата од филмот “Педесет нијанси на сиво” присуствуваше на...

Бремената војвотка Кејт блесна во елегантна црна тоалета на кралската свеченост

Војвотката Кејт Мидлтон ги освои погледите на сите присутни во Кенсингтонската палата во...

Џиџи Хадид во впечатлива жолта комбинација во Лондон

Моделот Џиџи Хадид ја продолжи својата турнеа на промовирање на својата прва makeup колекција...

Анџелина Џоли величенствена во сребрена тоалета

Анџелина Џоли синоќа пристигна во Беверли Хилс на доделувањето на наградите Hollywood Film Awards...

Роденденскиот стајлинг на Кендал Џенер

Кендал Џенер го прослави својот 22-ри роденден на интимна вечера во ресторанот Petite Taqueria во...

Анџелина Џоли во краток црн фустан на средба со фановите

Анџелина Џоли и понатаму е во центарот на вниманието а овој пат таа беше забележана како им...

Џиџи Хадид со два супер шик стајлинзи на настан во Њујорк

Џиџи Хадид како долгогодишна амбасадорка и заштитно лице на брендот Maybelline ја доби честа да...

Мили Боби Браун – најмладата холивудска модна икона

Таа стекна светска слава појавувајќи се во новата хит серија на Нетфликс – “Stranger...