Категорија: Стилот на познатите

Ријана во заводливо издание на премиерата на филмот “Valerian” во Лондон

Синоќа во Лондон музичката ѕвезда Ријана присуствуваше на премиерата на филмот “Valerian and...

Војвотката од Кембриџ беспрекорна во бело

Кејт Мидлтон никогаш не заборава да воодушеви. По повод свечениот прием во чест на кралицата...

Софија Вергара е вистинска кралица на летниот стил

Колумбиската актерка Софија Вергара веќе долги години претставува симбол за убавина,...

И Кејт Мидлтон го носи најголемиот тренд на сезоната

Војвотката од Кембриџ знае како да го приспособи својот кралски стил со најновите трендови....

Кара Делевин и Ријана на премиерата на заедничкиот филм “Valerian and the city of thousand planets”

Најдобрите другарки Кара Делевин и Ријана присуствуваа на премиерата на филмот “Valerian and...

“Леден” тепих на премиерата на новата сезона на “Game of Thrones”

‘Зимата е тука!’ е слоганот на новата претпоследна 7-ма сезона на феноменот “Игра на...

Миранда Кер се омажи во венчаница инспирирана од Грејс Кели

Пред два месеца моделот Миранда Кер и основачот на Snapchat Еван Спигел се заколнаа на вечна...

Wimbledon 2017: Стилска арена на одела и бели фустани

Најстариот и најпрестижниот тениски турнир во историјата Wimbledon кој датира уште од 1877 година...

Сара Џесика Паркер повторно се трансформира во Кери Бредшо

Таа е една од оние актерки која во сеќавање на сите ќе остани само како еден лик, во овој...

Селин Дион ја “ископира” Лејди Гага во целосно бел стајлинг

Музичката дива Селин Дион беше една од најдобро облечените гостинки на неделата на високата...

Сите стилски изгледи на Меланија Трамп од патувањето во Европа

Првата дама на Америка го придружи сопругот на неговите патувања во Полска и Германија за...

Деловна модна инспирација од Амал Клуни

Кога е во прашање деловниот стил тогаш единствена инспирација може да биде кој ако не...

Бела Хадид блесна во Венеција во стилот на Мерлин Монро

На забавата на модната куќа Bulgari во Венеција, актуелната звезда во модниот свет Бела Хадид...

Веднаш ќе ве освои дневниот моден изглед на Џиџи Хадид

Летото е време кога мораме да го споиме шик стилот со комфорот а формулата за таа совршен...

И Мила Кунис ја има тренд фризурата на годината

Уште од почетокот на годината беше најавено дека оваа фризура ќе биде хит, краткиот...

Се ожени Бали Бег – ви ги откриваме сите детали околу свадбата

Турскиот актер Бурак Осчивит кој стекна енормна популарност со својата улога како ‘Бали...

Меланија Трамп на свадба ја засени невестата со својот стајлинг

Првата дама на Америка Меланија Трамп вешто го одбира својот стајлинг кога треба да се...

Само Лејди Гага може да спортува облечена вака

Музичката ѕвезда која е позната по своите екстремно екцентрични стајлинзи овој пат замина...

Ема Вотсон блесна на промоцијата на нејзиниот најнов филм “The Circle”

Кога и да се појави на црвениот тепих таа испишува модна историја, холивудската актерка Ема...

Фустан како од бајките: Се омажи наследничката на империјата Swarovski

Викторија Сваровски, богатата наследничка на империјата Swarovski го кажа судбоносното...