Категорија: Uncategorized

Црвени костими за капење за долгото топло лето (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Црвените костими за капење се секогаш во тренд. Оваа сезона, понудата на вакви костими за...

10 интересни факти кои можеби не ги знаете за преубавата Будимпешта!

Една од омилените дестинции за патување на луѓето низ целиот свет е главниот град на...

Центарот на црногорскиот туризам, Будва или пак, ориенталниот Истанбул – кој е вашиот избор?

Секој од нас, барем еднаш во годината треба да си овозможи патување на место кое досега не го...

Луксуз до небо: Летечки автомобили го освојуваат Мајами!

Двособен стан во облакодер кој се наоѓа во центарот на Флорида ќе чини милион долари....

10 интересни факти кои можеби не ги знаете за преубавата Будимпешта

Една од омилените дестинции за патување на луѓето низ целиот свет е главниот град на...

Убавата коса не е случајност – зависи од начинот и периодот од денот кога ја миеме

Миењето на косата можеби се чини како една од најлесните задачи кои ги учиме уште како деца,...

Вагинален секрет: Што точно ни кажува неговата густина и боја?!

Ако имате вагината, порано или подоцна ќе имате секрет. Може да има различни бои и мириси,...

Астро совети за огнените знаци: Како Овен, Лав и Стрелец да го зачуваат своето здравје

Со помош на астрологијата е можно да се одредат периодите во кои движењето на планетата може...

Се сеќавате на Марија од „Жикина династија“? Нејзиниот живот крие тажна приказна, денес изгледа непретпознатливо!

Риалда Кадриќ е најдобро позната како Марија од „Жикина Династија“, раскажа зошто никогаш...

Еве зошто брутално искрените личности се најдобри пријатели!

Blunt people are brutally honest with you and give you the tough love you need to make it through the day. In fact, they make the best types of friends. Here’s Why...

Што е вашата пријателка во хороскоп? Пријателството на овие знаци најчесто завршува со војна!

Дури и доколку ветуваат многу, некои пријателства едноставно не се предодредени да траат...

Астро совети за огнените знаци: Како Овен, Лав и Стрелец да го зачуваат своето здравје

Со помош на астрологијата е можно да се одредат периодите во кои движењето на планетата може...

Ќерката на Клои Кардашијан доби несекојдневно име. Дали ви се допаѓа?

Навикнати сме Ким Кардашијан на своите деца да им дава необични имиња, меѓутоа се чини дека...

(ВИДЕО) Сталоне и на 72 години е вистински „Роки“ вежба со тег на нозете!

Силвестер Сталоне, кој впловил во осмата деценија на живот, и понатаму е во фантастична...

Се бараат 4 кандидати за работа од соништата: За 3 месеци низ Европа добиваат по 5 600 евра

Туристичката агенција „Бјузбоут“ нуди работа од соништата за сите оние кои уживаат во...

Пред спиење ставете половина лимон на петите, а наутро ќе ве чека изненадување

Проблемот со испуканите пети може да биде многу незгоден и болен. Доколку не сакате да...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (07 МАРТ, 2018)

Овен Не правете нови големи вложувања. Внимавајте во однос на вашите очекувања и бидете...

Тодорова сабота: Денес изедете малку од оваа намирница и испочитувајте важен обичај

Тодорова сабота е празник посветен на Светиот Великомаченик Теодор Тирон, кој настрадал во...

Овие карактеристики треба да ги знаете за вашиот кинески хороскопски знак

Иако секојдневно читаме хороскоп, сепак постои уште еден аспект од хороскопот со кој...

Овие фотогафии говорат дека Кери и Саманта не се поднесуваат

Една фотографија означува илјада зборови, a тоа го говорат и фотографиите од снимањето на...