Категорија: Uncategorized

Која е разликата меѓу мачки и кучиња? (ВИДЕО)

Смешна илустрација на однесувањето на мачките и кучињата, претставена од тројца другари кои...

Што правиш кога гледаш животно во невоља? (ВИДЕО)

Ова е среќна приказна, за маче коа се нашло сред опасен пат и една жена која се симна од...

Духот на ова девојче со Даунов синдром ќе ве инспирира (ВИДЕО)

Животот не е секогаш лесен и често ни се појавуваат пречки на патот, поголеми или помали....

Што ќе се случи со вашето стапало еден час откако ќе го завиткате во алуминиумска фолија?

Нанесете 5-7 слоеви алуминиумска фолија на вашето стапало, со парчиња од хартија или памук...

Неопходно парче облека за транзицијата од пролет во лето

Полека ги броиме последните пролетни денови, а топлите летни денови ни се се поблиску што го...

Дали го чувате правилно вашиот парфем?

Иако за разлика од другите козметички производи тој нема рок на траење, немојте да мислите...

Совршено и модерно, погледнете го седиштето на Адидас

Корпоративното седиште на Адидас стационирано во Германија е совршен пример на одличен...

5 начини да имате посреќно утро

За голем број од луѓето утрата се тешки и мачни, самото станување и будење, одењето на...

Си ги уништуваме децата и тоа го нарекуваме „љубов“

Љубовта е трпелива. Љубовта е нежна. И знаете што уште? Љубовта не разгалува. Порано една од...

Фотограф ги трансформира напуштените простори во страшни неверојатни приказни

Фотографката Karen Jerzyk на напуштените простори гледа како на одлично место за содзавање на...

Овогодишниот SKOPJE CALLING 2017 со JAX JONES & ALEX ADAIR ЗАЕДНО СО MARTIN GARRIX!

  Овогодиншениот Skopje Calling ќе се одржи на 23-ти јуни. Шоуто ќе го отвори ALEX ADAIR, млад диџеј од...

Кусите „дремки“ не прават посреќни и попродуктивни

Британските истражувачи откриле дека дремката, не помага само одморни да го завршите...

Што пропуштате доколку не чувате мачка? (ВИДЕО)

Има луѓе кои сакаат животни, но не се одлучуваат да вдомат животинче во својот дом. Што...

Познатиот модел во колоритен makeup едиторијал

Познатиот high fashion модел – Коко Роша позираше за списанието Fashion Magazine претставувајќи ги...

Спектакуларна роденденска забава овој Петок во Чао кафе!

  Менаџмент тимот на кафулето Чао, овој Петок, 10.03,прославува четири години активно...

Луѓето родени во март имаат единствени особини кои ги разликуваат од останатите

Тие имаат единствени таленти и тие може да добијат максимум од секоја ситуација. Се стремат...

Каков цар: Смислил трик со кој секоја девојка ќе го бакне(видео)

Ова момче смислил начин како да добие бакнеж од секоја, ама од секоја девојка. Покрај бакнеж,...

Денеска е петок 13 – пет правила за да го избркате баксузот

Петок 13, според многумина е ден кога сигурно ќе ви се случи нешто неубаво. И поради тоа...

Погледнете што се случува со бебето кое го носи мајка која е пушач на цигари

Според резултатите од студија направена на Универзитетот Дурхам, пушењето цигари за време...

Како мал преживеал масакр, а денеска е најдобар на светот – Погодете кој е ова! (фото)

Животната приказна на овој спортист е полн со неверојатни детали, но и покрај сето тоа што му...