Дакота Џонсон елегантна во црвен комплет на Холивудските филмски награди

Дакота Џонсон, ѕвездата од филмот “Педесет нијанси на сиво” присуствуваше на доделувањето на Холивудските филмски награди во хотелот Beverly Hilton со цел да ја додели наградата за Најдобар дебитантски актер. 28-годишната актерка воодушеви во елегантен црвен костим од брендот Calvin Klein кој го искомбинира со високи потетици и дијамантска огрлица.
Коментари

коментари