Дали фармерките со низок појас се повторно во тренд?

Токму кога мислевме дека фармерките со низок појас нема никогаш повеќе да ги видиме на модната сцена, тие повторно се вратија. Да, токму тие кои во 2000 година ги носеа Бритни Спирс,Кристина Агилера, Никол Ричи, Парис Хилтон и многу други познати личности на чиј стил се восхитувавме за време на влегувањето во новиот милениум и она на кое денес потајно се потсмеваме. Овие денови тоа се ит-девојките како Хејли Болдвин, Кендал Џенер и Џиџи Хадид кои повторно го прославуваат овој тренд. Погледнете како сега тој храбро чекори во модниот свет иако неодамна мислевме дека сазекогаш падна во заборав.

1-1 2 3 4 5 gigi-hadid-street-style-19 new_york_fashion_week-spring_summer-2016-street-style-ralph_lauren-striped_blazers-jeans-vest-2-790x1185
Коментари

коментари