Дама со стил: Маргот Роби

Познатата актерка Маргот Роби која се прослави со улогата во филмот “Wolf of the Wall Street”, важи за една од најубавите жени во светот а плени и со својот беспрекорен стил.

Освен што редовно ги освојува погледите на црениот тепих со гламурозни тоалети, убава австалијанка подеднакво воодушевува и со својте секојдневни опуштени модни избори.

Таа обжавава модни аксесоари, како и фустани со необични кроеви и дезени, секогаш верна на својата елеганција и отменост таа со сигурност во иднина ќе стане една од најпознатите холивудски модни икони.
Коментари

коментари