Даниел Кајмакоски објави фотографија со синчето пред спиење: Давид ова нема да му го прости (фото)

Македонскиот победник во Х фактор, Даниел Кајмакоски неодамна се оствари во улогата на татко, па тој и неговата сопруга Кристина уживаат во растењето на синот.

Во една прилика Даниел потенцираше дека сака да стане млад татко, а дефинитивно желбата му се исполнила. Перидов пејачот повеќе е актуелен на приватен план, па на социјалните мрежи често објавува фотографии од него и Давид.

Така беше и деновиве, кога Кајмакоски одлучи да сподели фотгорафија со своите фанови на  Инстаграм.

Кога пред спиење ќе сфатиш дека ти се потрошеии пелените, напиша Даниел во описот на фотографија која е со својот син Давид.

Малото новороденче сигурно нема да му забележи на тато и нема да се налути поради оваа мала грешка.

Ќе се согласите дека нивната реакција е преслатка?

Извор : Вистина.мк
Коментари

коментари