Џемпери кои треба оваа зима да ги имате во плакарот

Секој ден е се поладно, па затоа не одложувајте и купете ги џемперите кои ќе се носат следните неколку месеци.

Кога ќе купувате на ум треба да имате дека џемперот треба да е пријатен за кожата, да е мекан, топол и секако да изгледа стилски за да ја искористите во целост негова намена.

Есенските колекции веќе некое време се изложени по продавниците па според тоа, но и според она во што ги гледаме трендсетерките можеме да заклучиме дека оваа зима актуелни ќе бидат неколку модели на џемпери.

Тоа се оние предимензионираните, асиметрични и украсени со необични детали.

Во продолжение ви ги прикажуваме трите модели кои ќе ја обележат оваа зима:

1. Oversize џемпер со ролка…

oversized-so-rolka-01

2. Џемпер на врзување, бидејќи тоа е сосема доволен детаљ да не поминете незабележано…

3. Долг кардиган кој изгледа како лесен капут.
Коментари

коментари