Џенифер Лоренс во улога на каубојка за resort колекцијата на Dior

Оскаровката Џенифер Лоренс е избрана за новото заштитно лице на новата resort колекција на модната куќа Dior.

Амбасадорката на брендот позираше пред објективот во речиси непрепознатливо издание носејќи ги најактуелните парчиња од колкецијата инспирирани од дивиот запад. Елегантните тоалети финиширани со каубојски шампки, bandana марами и чизми претставија ултра забавен, бунтовнички но неверојатно елегантен и женствен стил.

Веќе не е тајна дека Dior дамите се вистински борци, кои со моќта на својата женственост и самодоверба можат да го покорат светот.
Коментари

коментари