Џиџи Хадид во пролетната кампања на Max Mara

Популарниот луксузен италијански бренд Max Mara по трет пат за свое заштитно лице ја избра Џиџи Хадид. Моделот ја сними кампањата за пролет/лето 2017 насловена како Max Marini пред објективот на легендарниот Steven Meisel, прикажувајќи ги одличните парчиња од колекцијата во урбан стил, кратки јакни и хеланки дополнети со футуристички очила за сонце и кожни торби со детали препознатливи за брендот. Погледнете.
Коментари

коментари