Dolce&Gabanna го тужат Chanel за копирање

Двете иконски модни куќи влегоа во жестока дебата која следеше со бројни остри критики упатени кон францускиот бренд од страна на дизајнерското дуо D&G.

Имено, Stefano Gabbana, нималку суптилно ја истакна сличноста на најновите Chanel гладијаторки кои беа претставени во склоп на cruise колекцијата за 2018, со оние на Dolce&Gabbana од 2014.
Своето мислење со коментар како „интересно“, го сподели на својот Instagram профил.

Дискусијата околу сличноста ја започна страницата Whodiditfirst која се занимава со споредби на слични дизајни во светот на модата.
Коментари

коментари