Домашна маска за цврста и сјајна коса

Искористете ги предностите на домашната нега и подгответе специјална маска за коса која ќе ја направи вашата коса 10 пати поцврста и посјајна отколку било кој третман во фризерски салон.

 

Се што ви е потребно е:
– Жолчка од јајце 
– 2 лажици кокосово масло
– 1 лажица лимонов сок  
-1 лажица чај од камилица

Постапка:
Сo миксер се мешаат сите состојки, смесата се става на влажна коса и се остава да дејствува околу 10 минути. Се плакне со благ шампон и се остава природно да се исуши.
Коментари

коментари