Двејн Џонсон се бори против големи чудовишта во новиот филм “Rampage” (Видео)

Warner Bros и New Line Cinema го објавија најновиот акционен филм, во кој глуми Двејн Џонсон, а кој го режираше Бред Пејтон. Соработката на овој двојник е најзаслужна за успехот на нивниот претходен филм, “San Andreas”.

Во новиот акционен филм, Двејн Џонсон се обидува да ја спаси горилата, додека се бори со другите животни од џунгла. Токму поради овие животни, новиот филм се разликува од претходниот филм “San Andreas”.

Во филмот глумат и Наоми Харис, Малин Акерман, Џејк Лейси, Џо Манганиело и Џефри Дин Морган, како и П.Џ. Бирн, Марли Шелтон, Брејн Хил, Џек Квејд и Мет Џералд.

Се очекува филмот да се појави во кината на 20 април 2018 година.

 
Коментари

коментари