Екстравагантни изгледи на доделувањето на MTV EMA музичките награди

Во неделата вечерта арената Wembley во Лондон ги собра најпознатите музички ѕвезди на едно место во чест на доделувањето на наградите MTV EMA.

Водител на вечерта беше Рита Ора која успеа да го привлече сето внимание со необичните стајлинзи. Таа пристигна на црвениот тепих облечена во бањарка и крпа на главата. Деми Ловато избра комплет од сако со длабоко деколте и панталони, додека Лана Дел Реј се одлучи за долг цветен фустан. Подолу проследете ги и останатите стајлинзи на познатите.
Коментари

коментари