Ема Вотсон божествена во бела креација на Burberry

 

На промоцијата на нејзиниот најнов филм “The Circle”, моментално една од најценетите и најбарани холивудски актерки – Ема Вотсон, блесна во неодолива бела тоалета на една од нејзините омилени модни куќи Burberry со која има долга соработка. Популарната актерка и активист за феминизмот и заштита на животната средина изгледаше божествено во тоалетата изработена од 100% органски текстил и сертифицирана свила. Таа неодамна отвори Instagram профил за „органската мода„ каде ги споделува своите креаци кои ги носи на различни настани а се создадени во соработка со нејзините омилени брендови и здружението органските материјали.
Коментари

коментари