Еве како изгледаа славните модели кога беа девојчиња

Сè тече, сè се менува, па така и изгледот на славните личности. Instagram профилот Model Throwback открива како изгледале на рана возраст девојките кои секојдневно ги окупираат модните писти.

Погледнете ги фотографиите „Пред и Потоа“:

Ирина Шајк

02

Адријана Лима

03

04

Адријана Лима

05

06

Џиџи Хадид

07

08

09

Дауцен Крус

10

Лили Олдриџ

11

Миранда Кер

12

13

Кендис Сванапул

14

15

Беати Принсло

16

17

Роузи Хантингтон-Вајтли

18

Алесандра Амбросио

19

 

Кара Делавин

20

 

Кејт Аптон

21

Карли Клос

22

Јасмин Тукс

23

Барбара Палвин

24

Жизел Бундхен

25

Емили Дидонато

26

Тејлор Хил

27

Роми Страјд

28

Емили Ратајковски

29

Каја Гербер

30
Коментари

коментари