Фаталната плавуша позираше за мексиканскиот Vogue

Славната холандска манекенка Лара Стоун која е една од најбараните лица во светот на модата,зад себе има навистина завидно резиме за своите 33 години. За мексиканскиот Vogue таа блесна пред објективиот облечена во креациите на луксузните модни куќи како Chanel, Michael Kors i Carolina Herrera. За мајскиот број на „модната библија“ таа изгледа по женствено и префинето од секогаш. После бројните скандали околу нејзиниот развод со актеро Дејвид Вилијамс, за кој се шпекулираше дека причината беше пеачот Џастин Бибер, Лара не се огласи по повод бројните прашања, само изјави дека не сака да разговара за својот приватен живот а наместо тоа сака да биде препознавана по својот труд и работа..
Коментари

коментари