Fenty Beauty – Првата makeup колекција на Ријана

Музичката ѕвезда долго време откако ја заигра улогата на моден дизајнер и го создаде својот бренд Fenty, конечно доби свое проширување и тоа во козметичката индустрија.

Fenty Beauty е новата makeup линија на Ријана која се состои од голем број на прозиводи како четки и апликатори за шминка, пудри, прајмери, highlighter-и во камена форма и во стик, сјаеви и кармини за усни, стикови за контурирање и тенка хартија за упивање на вишокот шминка.

Подолу ви ги претставуваме фотографиите од лансирањето на колекцијата како и сите производи кои достапни.

 

 
Коментари

коментари