Фото: Cristiano Ronaldo гол на насловната на шпанскиот Вог

Иако Вог ни е познат по брендираната облека, скапиот накит, најдобро облечените селебрити, овој пат на насловната има недостаток на облекa.

Кристијано Роналдо и неговата девојка Ирина Шајк позираат во провокативна фотографија за јунскиот број на шпанскиот Вог. Кристијано е целосно гол, а неговата „машкост“ ја покрива убавата Иринa, која е облечена во бел фустан.

Добро познатиот Марио Тестино е креаторот на фотографиите насловени со „Љубов и фудбал“ (“Amor & Fútbol”).
Коментари

коментари