Фото: Две пријателки ги копираат стајлинзите на Канје Вест и Ким Кардашијан

Двете пријателки и колешки оваа идеја ја добиле сосема случајно, кога едната од нив сакала да имитира стајлинг на Канје кој многу и се допаднал, а другата била облечена исто ко Ким… па решиле забавата да продолжи.

Пријателките го основале блогот #WWYW (What Would Yeezus Wear?) на Tumblr, каде ги објавуваат нивните имитации, кои мора да признаеме се многу добри.

Тие уживаат во изработката на репликите на фотографиите на стилското дуо, но признаваат дека Канје им е омилен, додека тешко е да се имитира стајлингот на Ким, заради недостатокот од облини.
Коментари

коментари