ФОТО: Ова се противниците на Вардар во Лига Европа

Македонскиот шампион, екипата на Вардарденеска на ждрепката во Монако за групната фаза од Лигата на Европа за противници ги доби екипите на Зенит (Русија), Реал Сосиедад (Шпанија) и Росенборг (Норвешка).

Вардар ќе настапува во групата „Л“.


тагови


Коментари

коментари