Чек дис аут
Search


Фустан како од бајките: Се омажи наследничката на империјата Swarovski

Викторија Сваровски, богатата наследничка на империјата Swarovski го кажа судбоносното ‘Да!’

Таа и нејзиниот избраник, претприемачот Вернер Мурз приредија раскошна церемонија во тесниот круг на семејството. Невестинскиот фустан на Викторија со потписот на филипинскиот дизајнер Michael Cinco беше изработен од 500,000 кристали, тежок 46 килограми, а неговата вредност изнесува неверојатни милион амерички долари.

Со бајковитиот фустан, Викторија носеше и вел долг 8 метри..
Коментари

коментари