Ги здружија силите: Eве која македонска пејачка ќе и биде поддршка на Бурче во Амстердам (фото)

Годинава на познатато музичко случување „Евровизија“ македонски претставник ќе биде Јана Бурческа со песната „Dance alone“.

Песната имаше позитивини реакции, а многумина сметаат дека ќе биде во првите три. Јана на големо се подготвува за нејзниот голем настап. Деновиве таа имаше евровизиска турнеја каде ги посети големите метроополи и ја промовираше македонската песна.

Неодамна Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ неслучајно беа во Амстердам, па се појавија претпоставки дека тие ќе бидат придружни вокали на нашата претставничка.  Тамара на некој начин и го потврди своето присуство на Евровизија 2017 година.

На својот Инстаграм профил објави фотографија од свој сценски настап, но ова што ќе ви остане во очи е нејзиниот опис на фотографијата.

Таа напиша: Кога ќе го изложите срцето. Тогаш ќе може да се поврзете со публиката до највисоко ниво, напиша Тодевска и  објасни дека се подготвува за Евровизија 2017, со тоа што  како ознака ги напипа: Евровизија 2017, Амстердам, подготовки.

Извор : Вистина.мк
Коментари

коментари