Голманот немаше никакви шанси, Пандев со моќен удар и донесе водство на Џeнова (Видео)


G0r@n G0@l by worldfoot

Македонскиот капитен Горан Пандев го постигна вториот гол во дресот на Џенова сезонава.

Популарниот „Пандемонио“ донесе водство за Џенова пред полувремето на натпреварот против Киево (1-0). Македонецот доби топка во шеснаесетникот од Лаксалт и со силен удар, мајсторски и силно стрелаше над главата на голманот Сорентино кој беше апсолутно немоќен.
Коментари

коментари