Хит тренд: Сенка за очи со боја на ЛАВАНДА

Еден од најпопуларните трендови кои познатите дами го прославија оваа сезона е сенката за очи со боја на лаванда.

Оливиа Кулпо овој makeup изглед го носеше на Оскарите, Селена Гомез и Деми Ловато на InStyle наградите, а Ријана го носи речиси насекаде.

Оваа шминка е женствена, edgy и шик во исто време и совршено ги истакнува кафеавите очи изјави мејкап артистката која го креираше изгледот на Деми Ловато.
Коментари

коментари