Која е неговата омилена секс поза според хороскопот

ОВЕН 

Овните се познати по тоа што сакаат брз, агресивен и груб секс. Пробајте со провокативна поза каде тој седи на кревет со испружени нозе, додека вие лежите на неговите нозе, целосно испружени и свртени со грб према него (и двајцата да имате иста десна страна). Ова поза овозможува длабока пенетрација и му дозволува да има целосна контрола.

БИК 

Мажите бикови сакаат сензуален, спор секс. Пробајте со мисионерска поза, на тој начин тој ќе ја одреди брзината и истовремено ќе ја покаже својата нежна страна.

БЛИЗНАЦИ

Овие типови се познати по тоа што се мајстори во брзиот секс. Пробајте поза во која и двајцата стоите еден спрема друг додека вие сте потпрени на ѕид.

РАК 

Раковите се неодлучни и може да имаат две лица, еден момент се нежни, а другиот груби. Пробајте поза во која вие сте горе. Така ќе ја превземете контролата ако тој постојано го менува темпото.

ЛАВ

Лавовите се многу романтични и особено ќе се потрудат да ви биде пријатно. Замислете прекрасна сатенска постелнина и свеќи во тандем со поза лажичка. Тоа ќе му овозможи да биде сензуален.

ДЕВИЦА

Девиците сакаат се да биде уредно и обично преферираат да пружаат задоволство. Легнете на грб, додека нозете ви се раширени во воздух во облик на буквата V, ова ќе му овозможи да ја покаже својата техника.

ВАГА 

Вагите се едноставно добри во се. Тие ќе бидат брилијантни во секоја поза, па можете да ја пробате оваа покоплицирана: Нека ве крене во раце, обвиткајте го со нозете околу телото, а потоа верувајте, тој ќе знае како да продолжи.

ШКОРПИЈА 

Начинот на кој шкорпиите водат љубов е сличен со оној на кој комуницираат со својот партнер (пр. Мажот кој ги решава сите ваши проблеми во кревет, о, да, тоа е шкорпија). Пробајте ја позата лице во лице. Почнете со кучешка поза, а потоа свртете се на колена така што погледот ќе ви биде вперен во неговиот. Контактот со очите е дел од комуникацијата за време на сексот и им е исклучително привлечен на Шкорпиите.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците се најспонтани од сите знаци. Така да, ако сте за секс на јавно место, бинго! Го најдовте совршениот партнер. Пробајте ја позата каде вие стоите, а тој стои позади вас и ви ја држи едната нога полусвиткана. За да ги распламтите страстите уште повеќе, кажете му да ве потпре на прозорецот за дополнително возбудување.

ЈАРЕЦ 

Се палат на лисици и синџири. Пробајте со кучешка поза, но спуштете ја главата на перница. Она што ќе му се допадне е целосна контрола над ситуацијата, која ќе му ја овозможи оваа поза.

ВОДОЛИЈА

Водолиите сакаат секс играчки и разни реквизити. Додека сте над него, искористете различни секс играчки, кои додатно ќе го стимулираат.

РИБИ

Рибите одлично читаат говор на телото, така да сексот со нив е скоро секогаш феноменален бидејќи точно знаат што сакате и како сакате да ви биде сервирано. Исто така, сакаат и играње улоги. Јавајте го во поза „обратна каубојка“ и попатно вметнете некоја улога која ќе биде складна со името на оваа поза.
Коментари

коментари