Идеи за новогодишни нокти

Само неколку дена не делат од новата 2018 година. Сигурно многу од девојките веќе имаат одлучено што ќе облечат по повод дочекот на Новата година.

Дококу сакате целосно да бидете во духот на Новата година, покрај облеката, декорирањето на вашите нокти е составен дел од тоа.

Нека божиќната еуфорија зрачи и од вашите нокти. Направете маникир во празничен дух. Од ирваси и снешковци до снегулки и светки, се само неколку идеи што да направите со вашите нокти овие празници. Доколку имате и ваши идеи, не плашете се да ги направите.

 

 
Коментари

коментари