Имајте фризура како французинка, трендот кој полека го освојува светот

Кога Лили Алдриџ стави фотографија од нејзината нова фризура, со шишки инспирирани од француската актерка Џејн Биркин, сите беа воодушевени. 

Тие се вклопија во нејзиниот целосен стајлинг, вајбот од 70-тите години кој е секси, кул и лежерен.

Истата недела моделите на Jason Wu ја прошетаа пистата со колекцијата есен 2018 со слични шишки и ретро вајб, а набрзо следеа и повеќе модерни дами кои ги скратија шишките и ни навестуваат дека ова ќе биде еден голем тренд.
Коментари

коментари