Чек дис аут
Search


Видео: Оваа судијка знае како да се справи со коментарите на фудбалерите

Бразилката Татијана Сакилоти привлече многу внимание откако со жестоката реакција го смири фудбалерот кој коментираше една нејзина одлука.

Напаѓачот Биро Биро во дуелот на неговите Понте Прете против Сао Паоло бараше фаул, а откако не го доби, скокна и тргна да се расправа со линиската судијка.

Сепак таа врати на ист начин, а нејзината реакција стана хит на светските медиуми.

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=NQn_8k6IExU[/tube]
Коментари

коментари