Изутринава почувствуван земјотрес во Скопје

Земјотрес со магнитуда од 1,6 степени според Рихтер е почувствуван во 4:55 минути во Скопје и околината, соопшти сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Според институтот, епицентарот бил во источниот дел од скопското епицентрално подрачје.
Коментари

коментари