Чек дис аут
Search


Ја изгубив, таа денес е само сенка: Писмото на Бред Пит посветено за болната Џоли го потресе светот

Откако низ медиумите се појавија информации дека познатата актерка, Анџелина Џоли, денес има само 36 килограми, како и дека нејзиното здравје е сериозно загрозено поради анорексијата, повторно на социјалните мрежи се споделува љубовното писмо кое Бред Пит и го напиша пред пет години, кога исто така во тој момент актерката беше на работ на анорексија.

– Ја загубив надежта и бев убеден дека ќе се разведеме. Но, тогаш одлучив да направам нешто, напишал Бред на почетокот во писмото кое го потресе светот.

– Мојата жена е болна. Постојано беше нервозна поради проблемите на работа, проблемите во приватниот живот и поради проблемите со децата. Ослабе 15 килограми, беше тешка само 44 килограми во својата 35-та година од животот. Стана многу слаба и постојано плачеше. Не беше среќна жена. Имаше главоболки, болки во срцето и проблеми со рбетот. Не спиеше воопшто и беше изморена. Нашата врска беше на работ од развод. Нејзината убавина беше само сенка, таа престана да се грижи за себе – признал Бред и потоа напишал што го натерало да и помогне на Анџелина.
Коментари

коментари