Ја погодил утакмицата помеѓу Динамо и Вардар дека ќе заврши 2-1 со коефицент од 20.5

Како што е познато Вардар синоќа беше елиминиран од Динамо Загреб на „Максимир“, по поразот од 3-2, иако вардарци имаа водство во два наврата, а резултатот на полувреме беше во корист на македонскиот шмпион (0-1).

Ваквиот расплет на настаните го насети прогнозер од Кратово, кој типуваше дека на натпреврот игран на Максимир, Вардарци ќе водат на полувреме, па на крајот ќе го загубат натпреварот или како што популарно се вели премин од 2 во 1.

Прогнозерот вложил скромни 500 денари, а неговата добивка изнесува 10250 денари.

Еве како изглета неговиот тикет:

Почитувани, во иднина кога ќе имате добитен тикет, или некој интересен тикет, можете да ни го испратите на info@srekja.mk.

Доколку сакате да нарачате маица со Вашиот омилен тим тоа можете да го направите преку нашата Среќна онлајн продавница
Коментари

коментари