Јана Бурчевска стана мајка, ова е уникатното име на бебето

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка.

Јана на полуфиналната вечер на Евровизија откри дека е бремена, а нејзиното тогашно момче Александар ја побара за жена во живо пред милионската публика.

Пејачката роди девојче кое ќе се вика Дона.
Коментари

коментари