Каде и да се појави таа, станува прежешко! Провокативен стајлинг кој само таа може да го изнесе

Таа е еден од најбараните модели на светот поради неверојатното тело и специфичната убавина. Сепак, таа и понатаму ги поместува границите на вкусот за да го докаже тоа…

Бела Хадид има само 19 години, а веќе успеа да изгради име за себе во светот на модата, веројатно најмногу и поради тоа што сака со провокативна облека да ги нагласува своите атрибути.

02-bela-hadid-tesni-helanki

Убавата манекенка ја фотографирале папараците на Беверли Хилс облечена во хеланки и кроп топ со прерамки во боја на кожа. Комбинацијата била премногу тесна и разоткривачка, а ако некој ја видел од далечина, прашање е дали би забележал дека има нешто облечено на себе.

03-bela-hadid-tesni-helanki

04-bela-hadid-tesni-helanki

Младата манекенка облечена во оваа провокативна комбинација се упатила на ручек со нејзиниот татко, а подоцна отишла на шопинг со пријателка.

05-bela-hadid-tesni-helanki

06-bela-hadid-tesni-helanki

07-bela-hadid-tesni-helanki

08-bela-hadid-tesni-helanki
Коментари

коментари