Како да бидете најдобро облечената гостинка на летна свадба

Летото е најмагичниот период за свадби, па доколку и вие сте една од гостинките кои сеуште не можат да одлучат што да облечат тогаш ние го имаме решението за вас. Во галеријата подолу издвоивме неколку изгледи според најновите летни трендови.

Моментално меѓу најдоминантните модели на фустани се тие кои наликуваат на оние на Дизни принцезите во асиметричен крој кој во предниот дел е малку пократок додека задниот е подолг. Пастелните нијанси се апсолутен хит ова лето, а доколку сакате по класичен изглед, комнинизонот е одличен избор..
Коментари

коментари