Како да ја направите популарната infinity плетенка

Плетенките се хит фризура веќе со години а нивната популарност е голема поради нивната мултифункционалност. Изгледаат одлично во дневна варијанта за прошетка, работа, романтична вечера па дури и за bad hair деновите. Ви претставуваме видео туторијал за моментално една од најактуелните стилови на плетенки наречена infinity, и неколку начини на кои можете да ја носите.

Infinity плетенката е поинаква од останатите и поради тоа е апсолутен хит за ова лето а исто така е и доста едноставна за правење. Со помош на туторијалот кој го изработи youtube блогерката Кајли Мелиса ќе откриете како можете да ја постигнете оваа бохо шик фризура.
Коментари

коментари