Како да носите БОМБЕР ЈАКНА оваа сезона

Популарната бомбер јакна веќе некое време владее со модниот свет баш и како во текот на ’90-тите.

Трендсетерките не ја изоставуваат од својот кежуал секојдневен стил па некои од нив ја вметнуваат дури во елегантни вечерни комбинации со тоалети и високи потпетици. Бомбер јакните се носат во секакви модели (сатенски, кожни, сомотни..) на многу различни начини и варијанти. И оваа сезона таа е помеѓу главните парчиња кои не смеете да ги изоставите, а еве како се можете да ја комбинирате.
Коментари

коментари