Како изгледаше посетата на принцот Хари и Меган Маркл на Шкотска?

Меган Маркл и принцот Хари наидоа на топол пречек во Единбург, Шкотска.

Тие посетија еден шкотски дом за бездомници, а ко-основачот на домот, Алис Томпсон, откри дека е многу инспирирана од Меган Маркл и нејзиниот говор, во кој ја нагласувала моќта на жените.

Но, како што на сите ни е познато, Меган Маркл не се држи до традицијата. Иако членовите на кралското семејство не прегрнуваат со граѓани на нивните појавувања, сепак, Меган Маркл беше фотографирана во емотивна прегратка со еден социјален работник. Фотографиите од прегратката предизвикаа многу реакции.

Погледнете ги фотографиите од посетата на принцот Хари и Меган Маркл на Шкотска.

 

 
Коментари

коментари