Како до совршен изглед на вашата коса?

Есента е период кога на косата и треба особена нега. Поради временските услови, недостатокот на витамини и други фактори, квалитетот на косата се намалува, а нејзиното опаѓање се зголемува.

За да не дојде до изретчување и оштетување на косата, неопходни се третмани кои ќе ја одржат здрава и сјајна.

Доколку грижата за вашата коса ја препуштите на професионалци кои користат најквалитетна козметика за нега на косата, резултатите ќе бидат неизбежни. Сега постои место каде што добивате се што ќе посакате за вашата коса. Фризура, потстрижување, обликување, долготраен сјај на бојата на косата, како за мажи така и за жени. Санува збор за фризерско козметичкиот салон Корани ИС, кој се наоѓа во Хотел Руссиа.

Кога еднаш ќе го посетите овој салон, со сигурност ќе стане дел од вашата неделна агенда. Тука веднаш ќе ја почувствувате разликата, бидејќи вашата коса е препуштена во рацете на професионалци кои работат со најдобрите производи од Лореал и Керастас. Интересно е тоа што Корани ИС работи секој ден до 8 часот вклучувајќи ја и неделата, така што повеќе не мора да се грижите како ќе изгледате за време на викендот, бидејќи вашата коса е во сигурни раце.


Со многубројните третмани во зависност од типот на вашата коса, ќе го вратите природниот и здрав изглед на косата и одржувањето повеќе нема да претставува проблем. Освен фризерските услуги, овој салон нуди уште многу други услуги како маникир и педикир, а секоја недела изненадува со новости и гратис третмани. Посетете ја нивната фејсбук страница и инстаграм профил и дознајте што ново подготвуваат за вас.
Коментари

коментари