Како Викторија Бекам пее хип-хоп: Објавен нејзиниот соло албум по 13 години криење

Албумот на Викторија Бекам кој требаше да биде насловен како „Come Together“ никогаш не беше издаден, но сега имаме можност да слушнеме 6 песни кои требаше да бидат дел од него.

Имено по Спајс Грлс Викторија Бекам во 2003-та година се обиде да направи свој соло Хип-Хоп албум. Песните биле продуцирани со Дејмон Деш, човекот кој стои зад „Roc-A-Fella Records“ заедно со Џеј Зи.

Преслушајте ги песните:

„Baby Boy“

„He’s My Lover“

„Jealous Ones“

„Valentine“

„DAT Simple (feat M.O.P)“

https://www.youtube.com/watch?v=OdqpfmkCQy4

„That Dude“
Коментари

коментари