Кејт Мидлтон го покажа трудничкото стомаче

Бремената Војвотка од Кембриџ со принцот Вилијам присуствуваше на “Children’s Global Media Summit” во Mанчестер. Може да се примети дека нејзинототрудничкото стомаче веќе почна да се забележува.

За оваа пригода Кејт облече црно-бел капут од “L.K. Bennett”, кој не можеше да го сокрие нејзиното трудничко стомаче.

На “Children’s Global Media Summit”, заедно со принцот Вилијам се поздравуваа и дружеа со низата возбудени дечиња на самитот.

Погледнете ги фотографиите на кои и во третата бременост изгледа прекрасно.

 
Коментари

коментари